Tenis pentru Fapte Bune

Data: 24-26 septembrie 2019

Locatia: Pescariu Sports&Spa

Scurta descriere

Tinerii din centrele de plasament primesc o șansă în plus la educație și acces la locuri de muncă. Peste 400 de pasionați de tenis, sportivi de performanță și numeroase persoane publice s-au implicaț în ediția 2 a turneul caritabil Tenis Pentru Fapte Bune, lansat de Asociația The Social Incubator.

Evenimentul sportiv cu impact social Tenis pentru Fapte Bune, desfășurat pe 24-26 septembrie 2021, a fost găzduit de Pescariu Sports & Spa și a avut ca obiectiv implicarea comunității în viețile tinerilor instituționalizați și strângerea de fonduri pentru sprijinirea acestora.

Parteneri

Turneul s-a bucurat de susţinerea personalităţilor din lumea sportului şi culturii, printre care: Monica Roșu, Mihaela Buzărnescu, Alexandra Cadanţu, Gabriela Ruse, Virgil Stănescu, Vasile Maftei, Alex Bogdan, Cornel Ilie, Horia Brenciu.

Coordonator eveniment: Cristina-Simona Nedelcu
Eveniment susţinut de: Ministerul Tineretului şi Sportului

Organizat cu sprijinul: Coca Cola HBC România, Decathlon, Eurosport, Global Vision, Regina Maria, Servier, Aston, Biborțeni

Persoana de contact: Andrea Bartha