Tenis pentru Fapte Bune
![](https://asociatiasocialincubator.org/wp-content/uploads/2021/11/Tenis_banner_mobile.jpg)
Tenis pentru Fapte Bune
![](https://asociatiasocialincubator.org/wp-content/uploads/2018/06/calendar-4.png)
Data: 24-26 septembrie 2019
![](https://asociatiasocialincubator.org/wp-content/uploads/2018/06/pin-1.png)
Locatia: Pescariu Sports&Spa
![](https://asociatiasocialincubator.org/wp-content/uploads/2018/06/access.png)
Website: https://tenispentrufaptebune.ro
Scurta descriere
Tinerii din centrele de plasament primesc o șansă în plus la educație și acces la locuri de muncă. Peste 400 de pasionați de tenis, sportivi de performanță și numeroase persoane publice s-au implicaț în ediția 2 a turneul caritabil Tenis Pentru Fapte Bune, lansat de Asociația The Social Incubator.
Evenimentul sportiv cu impact social Tenis pentru Fapte Bune, desfășurat pe 24-26 septembrie 2021, a fost găzduit de Pescariu Sports & Spa și a avut ca obiectiv implicarea comunității în viețile tinerilor instituționalizați și strângerea de fonduri pentru sprijinirea acestora.
Parteneri
Coordonator eveniment: Cristina-Simona Nedelcu
Eveniment susţinut de: Ministerul Tineretului şi Sportului
Organizat cu sprijinul: Coca Cola HBC România, Decathlon, Eurosport, Global Vision, Regina Maria, Servier, Aston, Biborțeni
Persoana de contact: Andrea Bartha