Atelier de croitorie specializat în reparații și retușuri

RetușART este o întreprindere de economie socială care își propune să susțină tinerii vulnerabili (cu precădere cei instituționalizați) în învățarea meseriei de croitor – retușier, iar ulterior în angajarea lor în domeniu.

Detalii despre servicii și prețuri se găsesc în catalogul de mai jos:

Preluarea cererile de retuș se face prin programare la numărul de telefon 0754 223 769 sau prin email la adresa alexandra.cirtog@asociatiasocialincubator.org

ȘTIAI CĂ?

Apelând la serviciile de retuș, pe lângă rezolvarea unei nevoi personale, faci și o faptă bună?

În întâmpinarea sărbătorilor de iarnă am pregătit o serie de produse atent lucrate pentru tine și cei dragi.
Consultă Catalogul de Crăciun aici.

Poți să comanzi și măști de bumbac care fac de 2 x BINE?
Consultă catalogul aici

CUM?

Profitul atelierului este direcționat către programele personalizate de integrare socio-profesională (consiliere psihologică și vocațională, ateliere de dezvoltare personală, sesiuni de mentorat și tutorat, sprijin în continuarea studiilor, angajare etc.) pe care echipa Asociației The Social Incubator le oferă tinerilor din medii vulnerabile.

Îți mulțumim că faci parte din comunitatea noastră de Arhitecți de Fapte Bune!

Atelier de croitorie specializat în reparații și retușuri
DANA Alexandra Cîrtog