Tip job: Full-time

Oraș: București

Suntem o echipă veselă, dinamică și profesionistă care, de peste 9 ani, transformă viețile unora dintre cei mai vulnerabili tineri din România, oferindu-le șansa la un viitor independent și demn. Pentru a reuși să creștem impactul pe care îl avem în comunitate, căutăm un SECRETAR EXECUTIV care să ne completeze și să rezoneze cu misiunea noastră, așa cum o facem și noi.

CANDIDATUL IDEAL

*Experiență relevantă în realizarea de sarcini administrative și de secretariat

*Orientat către rezultate în activitate (interes pentru a dezvolta un nivel ridicat de calitate și acuratețe)

*Motivat, proactiv, flexibil și dinamic

*Noțiuni avansate de utilizare calculator: Microsoft Office (Word, Excel, Power Point)

*Capacitatea de a lucra în echipa, capacitatea de crea relații bune de lucru cu membrii echipei

*Abilități bune de organizare, prioritizare și respectare a termenelor limită

*Abilități bune de comunicare (scrisă și orală)

*Cunoștințe de limba engleză

DESCRIEREA JOB-ULUI

*Oferă suport administrativ echipei de proiect prin coordonarea fluxului documentelor pentru proiect (primirea, înregistrarea și arhivarea) și asigură serviciile de tehnoredactare

*Oferă asistență în pregătirea deplasărilor, întâlnirilor și organizarea de evenimente

*Asistă managerul de proiect în activităţile specifice

*Asigură, împreună cu managerul de proiect, implementarea strategiei

*Participă activ la ședințele de lucru ale echipei și la toate evenimentele proiectelor în care esteimplicat, asigurând pregătirea adecvată a acestora

*Participă la organizarea achizitiilor din cadrul proiectelor și asigură protocolul

*Întocmeşte actele adiţionale, notificările şi adresele de corespondenţă în cadrul proiectelor

*Responsabil cu logistica proiectulelor, asigură suport în organizarea resurselor umane și materiale ale proiectelor

*Punct nodal in gestiunea relatiei cu toti partenerii sociali (ex. furnizori servicii, institutii publice, beneficiari, finantatori): organizarea intalnirilor, gestionarea bazei de date cu contactele si realizarea corespondentei

Îți dorești să ni te alături? Atunci trimite-ne CV-ul tău la adresa de e-mail recrutare@asociatiasocialincubator.org până la data de 30.04.2023 și hai să ne cunoaștem!

DESCRIEREA COMPANIEI

Asociația The Social Incubator susține tinerii care provin din medii vulnerabile, în special cei instituționalizați (16-26 de ani). Asociația își îndreaptă eforturile spre a înlesni procesul tranzițional al tinerilor spre a deveni adulți independenți, punându-le în valoare aptitudinile și calitățile fiind un element de legătură al tinerilor vulnerabili cu societatea în genere. Instrumentele pe care Asociația le utilizează sunt: orientarea și consilierea vocațională, educația non-formală și informală, consiliere psihologică, asigurare spațiu locativ, conectarea cu meditatori care să le asigure tinerilor un acces suplimentar la educație, conectarea cu mentori care să le ghideze tinerilor pașii către o viață independentă, stagii de practică și cursuri de pregătire și găsire locuri de muncă.