Tip job: Full-time

Oraș: București

Suntem o echipă veselă, dinamică și profesionistă care, de peste 8 ani, transformă viețile unora dintre cei mai vulnerabili tineri din România, oferindu-le șansa la un viitor independent și demn. Pentru a reuși să creștem impactul pe care îl avem în comunitate, căutăm un FUNDRAISER  care să ne completeze și să rezoneze cu misiunea noastră, așa cum o facem și noi.

Pentru a reuși să creștem impactul pe care îl avem în comunitate, căutăm acea persoană care să ne completeze și să rezoneze cu misiunea noastră, așa cum o facem și noi.

CANDIDATUL IDEAL

*Ai absolvit o formă de învățământ superior (preferabil: comunicare, jurnalism, marketing, stiinte umaniste sau alte domenii relevante)

*Îți place să lucrezi în echipă și să te implici activ în proiecte ambițioase și creative

*Experiență anterioară pe o poziție similară sau în domeniile Marketing, Vanzari, Relatii Publice, Call Center, prezinta un avantaj

*Limba engleza scris/vorbit nivel avansat

*Nivel ridicat de acuratețe și calitate a muncii, acordând o atenție deosebită detaliilor

*Capacitate bună de planificare, prioritizare și organizare a activităților

*Motivație, flexibilitate și adaptabilitate la diverse activități și contexte de lucru

*Carnet de conducere categoria B

DESCRIEREA JOB-ULUI

*Elaborează și implementează strategia de fundraising anuală a organizației

*Identifică potențiali sponsori și alți parteneri care pot susține activitatea asociației

*Face abordări directe și prezentări pentru obținerea de sponsorizări în bani, produse sau servicii, pentru obținerea de donatii;

*Coordonează proiecte (campanii și evenimente) sau face parte din echipa de suport a proiectelor cuprinse în planul de fundraising;

*Identifică oportunități și caută idei pentru dezvoltarea de noi programe de fundraising;

*Colaborează cu echipa de comunicare pentru dezvoltarea materialelor de comunicare necesare implementării proiectelor;

*Colaborează cu coordonatorul de voluntari și cu echipa de voluntari în organizarea de evenimente și implementarea de campanii;

*Contribuie la programul permanent de cultivare și dezvoltare a unei baze de donatori;

*Reprezintă Asociația la diferite evenimente din comunitate.

Îți dorești să ni te alături? Atunci trimite-ne CV-ul tău la adresa de e-mail recrutare@asociatiasocialincubator.org până la data de 15.04.2023 și hai să ne cunoaștem!

DESCRIEREA COMPANIEI

Asociația The Social Incubator susține tinerii care provin din medii vulnerabile, în special cei instituționalizați (16-26 de ani). Asociația își îndreaptă eforturile spre a înlesni procesul tranzițional al tinerilor spre a deveni adulți independenți, punându-le în valoare aptitudinile și calitățile fiind un element de legătură al tinerilor vulnerabili cu societatea în genere. Instrumentele pe care Asociația le utilizează sunt: orientarea și consilierea vocațională, educația non-formală și informală, consiliere psihologică, asigurare spațiu locativ, conectarea cu meditatori care să le asigure tinerilor un acces suplimentar la educație, conectarea cu mentori care să le ghideze tinerilor pașii către o viață independentă, stagii de practică și cursuri de pregătire și găsire locuri de muncă.