Fotbal pentru Schimbare

Data: 23 noiembrie 2019

Locatia: Premiun Wellness Institute

Scurta descriere

Un mini campionat de fotbal caritabil dedicat companiilor – pentru susținerea cauzei tinerilor defavorizați cu vârste cuprinse între 16 – 26 de ani în procesul lor de integrare socio – profesională, la nivel național, printr-o serie de intervenții personalizate, cu scopul de a le oferi soluții integrate care să le asigure independența pe termen lung.
9 echipe ce au purtat pe tricou numele: Arval, Catinvest, HappyTour, Kuehne+Nagel, LeasePlan, Systematic Development Center alături de CEO Clubs International Europe, Discovery România și Asociația The Social Incubator au adus pe teren valori precum integritate, perseverență, ambiție și fair play.

Parteneri

Eveniment organizat de Eurosport, în parteneriat cu CEO Clubs International, Next Gen Leaders Hub, Sports Hub România cu sprijinul Schoenherr România, Coca Cola HBC România, Nespresso, Systematic.
Eveniment susţinut de Federația Română de Fotbal prin Miodrag Belodedici

Coordonator eveniment: Alexandru Silanovici