Ce este

O facilitate fiscală simplă și complet gratuită care îți permite să redirecționezi până la 3,5 % din impozitul pe venitul obținut în anul precedent, pe o perioadă de cel mult 2 ani, către programele și proiectele Asociației The Social Incubator.

Ce pași trebuie să urmezi

• Descarcă formularul din partea de jos a pagini sau completează-l online aici;
  • Completează formularul descărcat cu datele tale (ale noastre sunt deja completate);
  • Trimite formularul completat  la adresa: Str. Suvenir nr. 9, sector 2, București, cod poștal 020741 (nu mai târziu de 20 mai pentru a avea timp să le depunem în limita legală prevăzută) sau scanat la comunicare@asociatiasocialincubator.org;
  • Poți să folosești serviciul online ANAF, Spațiul Privat Virtual, disponibil aici.

Dacă preferi să depui formularul personal, o poți face direct la Administrația Financiară (ANAF) de care aparții, la ghișeu sau prin poștă (cu confirmare de primire) până la data de 25 mai 2024. Adresele tuturor direcțiilor ANAF din țară le găsești aici.

Instrucțiunile privind completarea FORMULARULUI 230 sunt disponibile aici.

Formularul 230

(salarii, pensii, activități independente, drepturi de proprietate intelectuală, venituri din cedarea folosinței bunurilor)

– detalii găsești în rubrica Instrucțiuni completare formular