Banner_website_incub_mob

Au apucat să plece doar cu bagajul de mână, în care și-au înghesuit toată viața.

Pentru a ajunge la familiile și prietenii lor, au nevoie acum de biletul de călătorie.

Sprijinim Vola.ro care a ajutat deja peste 300 de oameni să călătorească în siguranță.

Strângem bani pentru mai multe bilete de călătorie și pentru cazare, pentru cei care au fugit de acasă, din calea războiului.

Ajută-ne și tu printr-o donație cu mențiunea Transport Ucraina.

ASOCIATIA THE SOCIAL INCUBATOR

CIF 33177409

LEI – RO98BACX0000001002686001

EUR – RO71BACX0000001002686002

GBP – RO44BACX0000001002686003

USD – RO60BACX0000001002686006

Deschise la banca Unicredit Bank – Sucursala Magheru.

Sau donează prin card

Împreună cu Vola.ro, cu aceste fonduri, vom facilita transportul în siguranță al refugiaților prin achiziționarea biletelor de călătorie pe cale terestră și aeriană.

Eforturile Vola.ro de până acum au fost considerabile, dar nici Vola.ro nu poate acoperi integral aceste costuri.

Ce a făcut Vola.ro până acum

Relocare persoane refugiate:

– Transport cu avionul din Iași, Suceava, București, Cluj către destinațiile cerute, fara costuri sau costuri partiale (exclusiv la cererea lor – unii refugiați au primit discounturi sau plătesc o parte din bilet);

– Transport tren/autocar către destinațiile cerute, bilete platite de Vola.ro;

– Organizare transport gratuit cu autocarul (alaturi de parteneri) spre Polonia, din Suceava si Bucuresti (3 autocare, urmeaza inca 2).

Altele:

– Echipa Vola.ro îi întâmpină la gară/autogară pe refugiați, le oferă cazare în București 1-5 nopți până la zborul de plecare către destinația cerută;

– A oferit de asemenea catering, sandvisuri, fructe și dulciuri copiilor direct sau prin parteneri, testare Covid pentru cei nevaccinati;

– A asigurat translator în limba ucraineană;

– I-a ghidat către Consulat pe cei fără pașapoarte și cei care vor relocare în alte țări și i-a ajutat cu informații despre viză, pașaport, documente Covid, orar circulație trenuri/autocare.

Dacă reprezinți o companie care vrea să susțină campania, poți sa te implici prin încheierea unui contract de sponsorizare.

Descarcă contractul aici.

Pentru mai multe informații ia legătura cu colega noastră Andrea Bartha – 0740 406 031, comunicare@asociatiasocialincubator.org